Urządzenia do Geometrii HOFMANN

Urządzenie do Geometrii HOFMANN Geoliner ® 770 XD AC400 3D

Urządzenie do Geometrii HOFMANN Geoliner ® 770 XD AC400 3D

Indeks: EEWAEU752B3
Producent: HOFMANN

Status: dostępny na zamówienie
Netto: 73 089,43 PLN Brutto: 89 900,00 PLN
Ilość

Geometria HOFMANN GEOLINER 770 xD 3DHofmann Geoliner® 770 zaprojektowano z naciskiem na mobilność. Maszyną można „przejechać” przez drzwi o standardowym wymiarze oraz używać na wielu stanowiskach. Porównując do pozostałych urządzeń producenta, zmniejszone zostały wymiary, np. kamery zamontowano na specjalnych ramionach. Wysokość to tylko 202 cm a boki mierzą 86 cm.Geoliner® 770 dedykowany jest warsztatom specjalizującym sie w serwisie geometrii, oraz z uwagi na mobilność, serwisom z wieloma stanowiskami.Geoliner® 770 znacząco zwiększa produktywność. Urządzenie jest gotowe do pracy poniżej 2 min. od wjechania samochodem na stanowisko diagnostyczne. Urządzenie śledzi, na jakiej wysokości znajduje się pojazd (np podczas podnoszenia na podnośniku) i automatycznie ustawia wysokość belki z kamerami. Ultraszybkie kamery NextGen realizują pomiar w czasie rzeczywistym z odświeżaniem do 60 razy na sek (poprzednia generacja kamer wykonywała pomiar dopiero po zatrzymaniu obrotu koła).

Hofmann Geoliner® 770 jest w pełni Plug&Play i nie wymaga stałego montażu oraz kalibracji do stanowiska diagnostycznego. Wystarczy ustawić, podlączyc do zasilania i kozystać. Ekran urządzenia z wynikami pomiarów można zdalnie podejrzeć na tablecie / smartfonie.Urządzenie samodzielnie wykrywa problemy z kalibracją i automatycznie kompensuje potencjalne odchylenia. W przypadku wystąpienia problemów, których nie da się automatycznie skompensować, urządzenie prosi operatora o ingerencję.Geometria może pracować z zaciskami typu AC 400 z systemem szybkiego montażu na oponie bez kontaktu z felgą oraz zaciskami AC100Po podłączeniu geometrii Hofmann Geoliner 770 do internetu, oprogramowanie i baza pojazdów aktualizowane są online. Połączenie z internetem wymagane jest również do wysyłania raportów do chmury snapon i ich drukowania na dowolnej drukarce.Geometria kół Hofmann Geoliner® 770 jest fabrycznie przystosowana do pracy z opcjonalnym zestawem do kalibracją ADAS.MOBILNAGeometrię łatwo użytkować na kilku stanowiskach. Szafka i belka pomiarowa wyposażone w kółka do łatwego przemieszczania. Technologia pomiaru 3D nie wymaga kalibracji do stanowiska pomiarowego.TRYB AUDYTUUrządzenie w czasie poniżej minuty od uruchomienia drukuje raport o ewentualnych problemach z: kątem pochylenia kół, zbieżnością całkowitą, przekątnymi zawieszenia. Optymalne rozwiązanie dla recepcji przejazdowych, które zwiększa przychody warsztatu. Przedstaw klientowi wyniki diagnozy razem z ofertą na likwidację wykrytych nieprawidłowości.WSKAŹNIKI VODIWidoczne z każdego miejsca wskaźniki VODI za pomocą diod sygnalizują operatorowi o statusie (target w/poza polem widzenia kamery) oraz czynnościach obsługowych (przetocz do przodu / do tyłu / stop, skręć kierownicą w prawo / w lewo). Wskaźniki VODI znacząco zwiększają efektywność pracy.Oprogramowanie Pro42 Silver umożliwia m.in.:
 • kompensacje bicia koła poprzez przetaczanie

 • pomiary zbieżności, kąta wyprzedzenia, kąta pochylenia, kąta max skrętu kół

 • EZ Toe pomiar zbieżności przy skręconych kołach

 • pomiar krzywej zbieżności (wymóg VW)

 • pomiar pochylenia koła przy zbieżności 0˚ (wymóg MB)

 • pomiar podstawowych wymiarów zawieszenia

 • procedura szybkiego pomiaru i regulacji

 • możliwość ustawienia własnych procedur pomiarowych

 • automatyczny pomiar wysokości zawieszenia

 • procedury pomiarowe zgodne z OEM (wymogi producenta)

 • zaawansowany pomiar zawieszenia z przekątnymi pojazdu

 • pomiar promieni toczonych kół

 • możliwość pomiarów i regulacji przy zdjętych kołach

 • współpraca z inklinometrem ROMES

 • zaawansowany pomiar wysokości zawieszenia

 • pomiar ważnych parametrów z pominięciem niewymaganych

 • Pro Ackerman zaawansowana diagnostyka układu kierowniczego

 • graficzna prezentacja konta pochylenia, wyprzedzenia i promienia zataczania

 • możliwość importowania i eksportowania baz danych

 • automatyczne śledzenie tarcz pasywnych

 • komunikacja Bluetooth

 • funkcja zarządzania serwisem

 • pomiar i diagnostyka niesymetryczności układu kierowniczego.DANE TECHNICZNE:Zastosowanie: na podnośniku 4 kolumnowym, nożycowym, kanalePomiar danych: 3D XD - małe i lekkie targety do zamontowania w uchwytach AC100 lub AC400, dzięki małym rozmiarom, umożliwiają pracę geometrii 3D na podnośnikach 4 kolumnowych.Wersja oprogramowania: Pro42 SilverMałe targety XD: takSterowanie elektryczne wysokością kamer: takKompensacja przez przetaczanie ok. +/-20o: takUchwyty targetów montowane na obręczy: tak (tylko w wersji AC100)Uchwyty targetów szybkomontowalne: tak (tylko w wersji AC400)Pomiar zbieżności połówkowej: takPomiar zbieżności całkowitej: takKąt pochylenia kół: takKąt pochylenia sworznia zwrotnicy kół kierowanych: takKąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy kół: takWartość przesunięcia osi: takNierównoległość osi: takKąty max. skrętów kół: takPomiar pochylenia koła przy zerowej zbieżności (wymóg Mercedesa): takMożliwość regulacji zbieżności przy skręconych kołach: takPomiar krzywej zbieżności (wymóg VW i Audi): takMożliwość ustawienia ekranu startowego: takMożliwość ustawiania własnych procedur (kreatorów) pomiarowych: takLogowanie użytkownika zabezpieczone hasłem: takMożliwość drukowania własnych raportów i formularzy inspekcji: takFunkcja diagnozowania "narzekań kierowcy": takDiagnozowanie zachowania dynamicznego pojazdu: takProcedura szybkiego pomiaru i regulacji: takPomiar podstawowych wymiarów zawieszenia: takAutomatyczny pomiar wysokości zawieszenia: takAutomatyczny pomiar wysokości zawieszenia: takProgramy regulacyjne dla różnych typów zawieszeń: takProcedury pomiarowe OEM (zgodne z wymaganiami danego producenta: takWspółpraca z inklinometrem Romes: takZaawansowany pomiar wymiarów zawieszenia (w tym przekątnych): takMożliwość pomiarów i regulacji przy zdjętych kołach: takPomiar prom. tocznych kół (w tym różnic w pręd. obrotowych  - praca mech. różnicowych): takZestaw mobilny do kolumny pomiarowej: opcjaŚrednica felgi/koła: uchwyt AC100 - 11-24" lub AC400 - 19-39"Szerokość mierzonych rozstawów kół: 1220-2440 mmDługość mierzonych rozstawów kół: 2001-4570 mmWyświetlacz: LCD TFT 24"Zasilanie: 230V/50HzNumery katalogowe:EEWAEU752H3 (wersja AC100 - uchwyty targetów montowane na obręczy)EEWAEU752H4 (wersja AC100 - uchwyty targetów montowane na obręczy) + obrotniceEEWAEU752B3 (wersja AC400 - uchwyty targetów szybkomontowalne)EEWAEU752B4 (wersja AC400 - uchwyty targetów szybkomontowalne) + obrotniceGwarancja: 12 miesięcy (zapytaj o możliwość przedłużenia)

PRZED ZAKUPEM MOŻLIWA JEST NIEZOBOWIĄZUJĄCA PREZENTACJA GEOMETRII NA MIEJSCU U KLIENTAW celu umówienia się na prezentację proszę o kontakt: +48 609 800 511
Podstawowe
Zastosowanie:KanałPodnośnik czterokolumnowyPodnośnik nożycowy
Pomiar danych:3D xD
Małe targety XD:Tak
Sterowanie elektryczne wysokością kamer:Tak
Kompensacja przez przetaczanie ok. +/-20 stopni:Tak
Uchwyty targetów montowane na obręczy:Nie
Uchwyty targetów szybkomontowalne:Tak
Pomiar zbieżności połówkowej:Tak
Pomiar zbieżności całkowitej:Tak
Kąt pochylenia kół:Tak
Kąt pochylenia sworznia zwrotnicy kół kierowanych:Tak
Kąt wyprzedzenia sworznia zwrotnicy kół:Tak
Wartość przesunięcia osi:Tak
Nierównoległość osi:Tak
Kąty max. skrętów kół:Tak
Pomiar pochylenia koła przy zerowej zbieżności (wymóg Mercedesa):Tak
Możliwość regulacji zbieżności przy skręconych kołach:Tak
Pomiar krzywej zbieżności (wymóg VW i Audi):Tak
Możliwość ustawienia ekranu startowego:Tak
Możliwość ustawiania własnych procedur (kreatorów) pomiarowych:Tak
Logowanie użytkownika zabezpieczone hasłem:Tak
Średnica felgi/koła (cale):11" - 22"
Szerokość mierzonych rozstawów kół:1219 - 2438 mm
Rozstaw osi:2007–4572 mm
Wyświetlacz::LCD
Zasilanie::230V 50/60Hz
Nazwa pliku Odnośnik Opis
geoliner-77098.pdf Pobierz plik Geoliner ® 770 XD
ss3310c-hofmann-ac400_035.pdf Pobierz plik Zaciski AC400