Podnośnik dwukolumnowy elektro-hydrauliczny Nussbaum Power Lift HF 3S 5000 DG
Wykonany w Technologii NT, przeznaczony do obsługi pojazdów osobowych i dostawczych o masie do 5000 kg.
Wyposażony w 4 symetryczne podwójne ramiona teleskopowe oraz podwójnie łamane. Sterowanie podnośnikiem zintegrowane jest z kolumnami i jest wbudowane w kolumnę podnośnika. Elektroniczna synchronizacja pozwala na równomierne podnoszenie wózków nośnych. Podnośnik jest zaopatrzony w gniazdko 230V i szybkozłącze sprężonego powietrza (wbudowane w kolumnę podnośnika). Silnik zabudowany jest w kolumnie i zanurzony w oleju, co czyni go bardzo cichym i niezawodnym przez długie lata pracy. Regulowane górne przyłącze – możliwość optymalnego ustawienia prześwitu. Brak łączenia dołem – wolny przejazd
Podnośnik wyposażony jest w 3 systemy bezpieczeństwa: 2 obwody hydrauliczne z elektrozaworami oraz automatyczne elektromagnetyczne zapadki bezpieczeństwa (brak stukania podczas podnoszenia i opuszczania pojazdu).
Czym zapadka bezpieczeństwa Nussbaum różni się od konwencjonalnych systemów bezpieczeństwa?
Podczas procesu podnoszenia zapadka bezpieczeństwa Nussbaum automatycznie zabezpiecza pojazd w odstępach co 100 mm aż do maksymalnej wysokości podnoszenia 1995 mm. Wyłącznik bezpieczeństwa przymocowany jest do kolumny sterującej i umożliwia dodatkowe ręczne ustawienie podnośnika (pojazdu na podnośniku) na zapadce. W przeciwieństwie do konwencjonalnych podnośników 2-kolumnowych, zapadka bezpieczeństwa nie wydaje żadnego kliknięcia podczas podnoszenia i opuszczania, co jest typowe dla tego rodzaju innych podnośników. Pojazd można opuścić natychmiast po zwolnieniu zapadki, bez konieczności uprzedniego podniesienia go z zapadki.
Podnośnik ten jest w pełni hydrauliczny, bezobsługowy o szybkim podnoszeniu i opuszczaniu pojazdu. Bardzo łatwy i komfortowy w obsłudze. Podnoszenie i opuszczanie pojazdu odbywają się za pomocą ergonomicznej dźwigni. Podnośnik ten posiada płynną regulacją opuszczania i podnoszenia oraz regulację prześwitu między ramieniem i pojazdem.
Cechy:
Technologia NT
Opiera się na dwóch niezależnych systemach hydraulicznych gwarantujących bezpieczne podnoszenie i opuszczanie pojazdu, jak również niezawodną synchronizację ramion. Sprawdzony system bezpieczeństwa w technologii NT Nussbaum sprawia, iż podnośnik pod obciążeniem jest zabezpieczony na dowolnej wysokości, bez konieczności stosowania zapadek i synchronizacji za pomocą lin. Zastosowany w podnośniku system hydrauliczny sam się odpowietrza podczas pracy (osiągając górne położenie podnośnika następuje całkowite wyprowadzenie powietrza z siłowników). W podnośniku tłoki chowają się do cylindrów i są całkowicie chronione w kolumnach co zdecydowanie wydłuża ich żywotność i bezawaryjną pracę.
HyperFlow® automatycznie kontroluje synchronizację siłowników w Twoim podnośniku. Podczas każdego pełnego procesu podnoszenia, ciśnienie oleju hydraulicznego w siłownikach jest regulowane. Eliminuje to konieczność pracochłonnego odpowietrzania instalacji hydraulicznej przy jednoczesnej dokładnej synchronizacji (równomierne i synchroniczne podnoszenie wszystkich cylindrów jest gwarantowane przez bardzo długi czas).
HyperFlow® daje jeszcze większe bezpieczeństwo: Jesteś zawsze pewny, że siłowniki w Twoim podnośniku działają w 100% synchronicznie a samochód na podnośniku jest w idealnym poziomie. Dzięki HyperFlow® zwiększasz wydajność pracy: nie tracisz więcej czasu na kontrolę i uzupełnianie oleju hydraulicznego czy ręczne ustawianie równobieżności. Siłowniki synchronizują się samoczynnie, kompensacja ciśnienia oleju hydraulicznego odbywa się także samoczynnie więc w tym przypadku również nie tracisz czasu na zbędne prace regulacyjne. Dzięki HyperFlow® nie potrzebne są już liny czy łańcuchy do synchronizacji, które stosowane są w konwencjonalnych podnośnikach. Podnośnik hydrauliczny z HyperFlow® gwarantuje dużo dłuższą żywotność.
Fundament:
Pod podnośnik wymagany jest jednolity fundament o min. grubości 250 mm wykonany w klasie C20/25 (B 25).
Grubość warstwy nawierzchniowej w przypadku posadzki wykonanej np. z jastrychu, płytek, powłoki z tworzywa sztucznego itp., nie powinna przekraczać 50 mm. Głębokość zagłębienia kotwy w warstwie betonowej fundamentu powinna wynosić min. 200mm.
Wymiary płyty fundamentowej: 4250 mm x 1600 mm.
Dane Techniczne: