Nussbaum Power Lift HF 3S 5000 DG

ZAPYTAJ O CENĘ DLA CIEBIE

   

Podnośnik dwukolumnowy elektro-hydrauliczny Nussbaum Power Lift HF 3S 5000 DG, wykonany w Technologii NT, przeznaczony do obsługi pojazdów osobowych i dostawczych o masie do 5000 kg.

Wyposażony w 4 symetryczne podwójne ramiona  teleskopowe oraz podwójnie łamane. Sterowanie podnośnikiem zintegrowane jest z kolumnami i jest wbudowane w kolumnę podnośnika. Elektroniczna synchronizacja pozwala na równomierne podnoszenie wózków nośnych. Podnośnik jest zaopatrzony w gniazdko 230V i szybkozłącze sprężonego powietrza (wbudowane w kolumnę podnośnika). Silnik zabudowany jest w kolumnie i zanurzony w oleju, co czyni go bardzo cichym i niezawodnym przez długie lata pracy. Regulowane górne przyłącze – możliwość optymalnego ustawienia prześwitu. Brak łączenia dołem – wolny przejazd

Podnośnik wyposażony jest w 3 systemy bezpieczeństwa: 2 obwody hydrauliczne z elektrozaworami oraz automatyczne elektromagnetyczne zapadki bezpieczeństwa (brak stukania podczas podnoszenia i opuszczania pojazdu).

Czym zapadka bezpieczeństwa Nussbaum różni się od konwencjonalnych systemów bezpieczeństwa?
Podczas procesu podnoszenia zapadka bezpieczeństwa Nussbaum automatycznie zabezpiecza pojazd w odstępach co 100 mm aż do maksymalnej wysokości podnoszenia 1995 mm. Wyłącznik bezpieczeństwa przymocowany jest do kolumny sterującej i umożliwia dodatkowe ręczne ustawienie podnośnika (pojazdu na podnośniku) na zapadce. W przeciwieństwie do konwencjonalnych podnośników 2-kolumnowych, zapadka bezpieczeństwa nie wydaje żadnego kliknięcia podczas podnoszenia i opuszczania, co jest typowe dla tego rodzaju innych podnośnków. Pojazd można opuścić natychmiast po zwolnieniu zapadki, bez konieczności uprzedniego podniesienia go z zapadki.

Podnośnik ten jest w pełni hydrauliczny, bezobsługowy o szybkim podnoszeniu i opuszczaniu pojazdu. Bardzo łatwy i komfortowy w obsłudze. Podnoszenie i opuszczanie pojazdu odbywa się za pomocą ergonomicznej dźwigni. Podnosnik ten posiada płynną regulacją opuszczania i podnoszenia oraz regulację prześwitu między ramieniem i pojazdem.

Cechy:

 • Brak ramy - wolny przejazd
 • Automatyczna blokada ramion
 • Napęd elektro-hydrauliczny za pomocą silnika zanurzonego w oleju
 • Cicha praca podnośnika
 • Szybkość podnoszenia (31 s) i opuszczania (15 s)
 • Płynna regulacja podnoszenia i opuszczania pojazdu
 • Bardzo niskie koszty utrzymania oraz praktycznie nie zużywający się układ hydrauliczny   
 • System samo-oczyszczający układ hydrauliczny
 • Regulowana wysokość podejmowania pojazdu: 120 - 195 mm
 • Zasięg ramion: 0 - 1825 mm 

Podnośnik występuje w następujących wersjach:

 1. PowerLift HL 2.50 NT UNI - wyposażony w Energy Set (gniazdo elektryczne 230V i przyłącze pneumatyczne zabudowane na jednej z kolumn podnośnika) oraz symetryczne teleskopowe ramiona o zasięgu 860 - 1850 mm. Wysokość podejmowania pojazdów: 130 - 205 mm.

  •     

 2. Power Lift HL 2.50 NT DG - wyposażony w Easy Set i podwójne ramiona teleskopowe do podnoszenia. Dzięki łamanym ramionom mamy możliwość podnoszenia na 1 stanowisku najmniejszych aut typu Smart jak również najdłuższych samochodów dostawczych. Ramiona nośne są bardzo długie i mają znacznie większą możliwość obrotu od 0 mm aż do 1825 mm, są podwójnie teleskopowe oraz podwójnie łamane. Wysokość podejmowania pojazdów: 120 - 195 mm.

  • ​​  

               

  

Technologia NT 

Opiera się na dwóch niezależnych systemach hydraulicznych gwarantujących bezpieczne podnoszenie i opuszczanie pojazdu, jak również niezawodną synchronizację ramion. Sprawdzony system bezpieczeństwa w technologii NT Nussbaum sprawia, iż podnośnik pod obciążeniem jest zabezpieczony na dowolnej wysokości, bez konieczności stosowania zapadek i synchronizacji za pomocą lin. Zastosowany w podnośniku system hydrauliczny sam się odpowietrza podczas pracy (osiągając górne położenie podnośnika następuje całkowite wyprowadzenie powietrza z siłowników). W podnośniku tłoki chowają się do cylindrów i są całkowicie chronione w kolumnach co zdecydowanie wydłuża ich żywotność i bezawaryją pracę.


HyperFlow® automatycznie kontroluje synchronizację siłowników w Twoim podnośniku. Podczas każdego pełnego procesu podnoszenia, ciśnienie oleju hydraulicznego w siłownikach jest regulowane. Eliminuje to konieczność pracochłonnego odpowietrzania instalacji hydraulicznej przy jednoczesnej dokładnej synchronizacji (równomierne i synchroniczne podnoszenie wszystkich cylindrów jest gwarantowane przez bardzo długi czas).
HyperFlow® daje jeszcze większe bezpieczeństwo: Jesteś zawsze pewny, że siłowniki w Twoim podnośniku działają w 100% synchronicznie a samochód na podnośniku jest w idealnym poziomie. Dzięki HyperFlow® zwiększasz wydajność pracy: nie tracisz więcej czasu na kontrolę i uzupełnianie oleju hydraulicznego czy ręczne ustawianie równobieżności. Siłowniki synchronizują się samoczynnie, kompensacja ciśnienia oleju hydraulicznego odbywa się także samoczynnie więc w tym przypadku również nie tracisz czasu na zbędne prace regulacyjne. Dzięki HyperFlow® nie potrzebne są już liny czy łańcuchy do synchronizacji, które stosowane są w konwencjonalnych podnośnikach. Podnośnik hydrauliczny z HyperFlow® gwarantuje dużo dłuższą żywotność.

Fundament:

Pod podnośnik wymagany jest jednolity fundament  o min. grubości 250 mm wykonany w klasie  C20/25 (B 25). 

Grubość warstwy nawierzchniowej w przypadku posadzki wykonanej np. z jastrychu, płytek, powłoki z tworzywa sztucznego itp., nie powinna przekraczać 50 mm. Głębokość zagłębienia kotwy w warstwie betonowej fundamentu powinna wynosić  min. 200mm.

Wymiary płyty fundamentowej: 4250 mm x 1600 mm.

Udżwig: 5000 kg
Wysokość podnoszenia: 2020 mm
Wysokość całkowita: 4879 mm
Szerokość całkowita: 3750 mm
Szerokość między kolumnami: 3077 mm
Szerokość przejazdowa: 2790 mm
Minimalny prześwit pojazdu: 120 - 195 mm
Zasięg ramion krótkich: 0 - 1825 mm
Zasięg ramion długich: 0 - 1825 mm
Wysokość kolumn: 4865 mm
Czas podnoszenia: 31 s
Moc silnika: 3 kW
Zasilanie: 380-415 V 3ph 50 Hz
Masa własna: 1470 kg
 • Nussbaum Power Lift HL 2.50 NT DG

 • Nussbaum Power Lift HL 2.50 NT DG (2)