Nussbaum Power Lift HF 3S 4000 UNI

Produkt dostepny od rękiZAPYTAJ O CENĘ DLA CIEBIE

   

Podnośnik dwukolumnowy elektro-hydrauliczny Nussbaum Power Lift HF 3S 4000 UNI (z ramionami UNI - przednie ramiona o zwiększonym zasięgu), wykonany w Technologii NT, przeznaczony do obsługi pojazdów osobowych i dostawczych o masie do 4000 kg.

Podnośnik ma asymetryczną budowę, dzięki czemu ułatwiony jest dostęp do kabiny pojazdu. Wyposażony w podwójne ramiona o niskim punkcie podnoszenia. Sterowanie podnośnikiem zintegrowane jest z kolumnami i jest wbudowane w kolumnę podnośnika. Elektroniczna synchronizacja pozwala na równomierne podnoszenie wózków nośnych. Podnośnik jest zaopatrzony w gniazdko 230V i szybkozłącze sprężonego powietrza (wbudowane w kolumnę podnośnika). Silnik zabudowany jest w kolumnie i zanurzony w oleju, co czyni go bardzo cichym i niezawodnym przez długie lata pracy. Regulowane górne przyłącze – możliwość optymalnego ustawienia prześwitu. Brak łączenia dołem – wolny przejazd.

Podnośnik wyposażony jest w 3 systemy bezpieczeństwa: 2 obwody hydrauliczne z elektrozaworami oraz automatyczne elektromagnetyczne zapadki bezpieczeństwa (brak stukania podczas podnoszenia i opuszczania pojazdu).

Czym zapadka bezpieczeństwa Nussbaum różni się od konwencjonalnych systemów bezpieczeństwa?
Podczas procesu podnoszenia zapadka bezpieczeństwa Nussbaum automatycznie zabezpiecza pojazd w odstępach co 100 mm aż do maksymalnej wysokości podnoszenia 1995 mm. Wyłącznik bezpieczeństwa przymocowany jest do kolumny sterującej i umożliwia dodatkowe ręczne ustawienie podnośnika (pojazdu na podnośniku) na zapadce. W przeciwieństwie do konwencjonalnych podnośników 2-kolumnowych, zapadka bezpieczeństwa nie wydaje żadnego kliknięcia podczas podnoszenia i opuszczania, co jest typowe dla tego rodzaju innych podnośnków. Pojazd można opuścić natychmiast po zwolnieniu zapadki, bez konieczności uprzedniego podniesienia go z zapadki.

Podnośnik ten jest w pełni hydrauliczny (bez zapadek), bezobsługowy o szybkim podnoszeniu i opuszczaniu pojazdu. Bardzo łatwy i komfortowy w obsłudze. Podnoszenie i opuszczanie pojazdu odbywa się za pomocą ergonomicznej dźwigni. Podnosnik ten posiada płynną regulacją opuszczania i podnoszenia oraz regulację prześwitu między ramieniem i pojazdem.

Cechy:

 • Brak ramy - wolny przejazd
 • Asymetryczna budowa - dostęp do drzwi pojazdu z obu stron
 • Automatyczna blokada ramion
 • Napęd elektro-hydrauliczny za pomocą silnika zanurzonego w oleju
 • Cicha praca podnośnika
 • Szybkość podnoszenia (26 s) i opuszczania (14 s)
 • Płynna regulacja podnoszenia i opuszczania pojazdu
 • Bardzo niskie koszty utrzymania oraz praktycznie nie zużywający się układ hydrauliczny   
 • System samo-oczyszczający układ hydrauliczny
 • Każda jednostka napędowa i każdy cylinder hydrauliczny są testowane przed wysyłką
 • Opracowany i wyprodukowany w Niemczech
 • Regulowana wysokość podejmowania pojazdu: 115 - 190 mm
 • Zasięg ramion:
  • ramiona długie: 1130 - 1840 mm
  • ramiona krótkie: 570 - 1160 mm
 • Ciągnące cylindry hydrauliczne chronią obwód hydrauliczny nawet podczas intensywnego użytkowania i wymagają bardzo mało energii. Niski pobór mocy, konsekwentna automatyczna kompensacja obwodów hydraulicznych przez system HyperFlow® i niskie koszty konserwacji, również dzięki zmniejszonej liczbie ruchomych części, zmniejszają koszty eksploatacji.
 • Ramiona i kolumny są spawane w najnowocześniejszych zakładach spawalniczych Nussbaum, śrutowane, a następnie lakierowane proszkowo.

Podnośnik HF 3S 4000 występuje w następujących wersjach:

 1. Wyposażony w Energy Set (gniazdo elektryczne 230V i przyłącze pneumatyczne zabudowane na jednej z kolumn podnośnika)

 2. Power Lift HF 3S 4000 UNI - wyposażony w Easy Set i podwójne ramiona teleskopowe do podnoszenia. Krótkie ramiona nośne wyposażone są również w podwójny mechanizm teleskopowy dla większego zakresu regulacji przy krótszych i dłuższych pojazdach.  

  • ​​​​​​​​​​​   

 3. Power Lift HF 3S 4000 MM (MiniMax)- wyposażony w Easy Set i ramiona z końcówką typu Mini Max (MM) do podnoszenia pojazdów z małym rozstawem osi oraz pojazdów wyposażonych w obniżone listwy progowe (z niskim prześwitem). Szybka i łatwa regulacja różnych poziomów wysokości w pionie. Wiele różnych poziomów wysokości możemy w bardzo łatwy sposób ustawić uchwytem, który regulujemy nogą (bez konieczności schylania się). Wysokość podejmowania pojazdów: 75-185 mm

               

 

  

Technologia NT 

Opiera się na dwóch niezależnych systemach hydraulicznych gwarantujących bezpieczne podnoszenie i opuszczanie pojazdu, jak również niezawodną synchronizację ramion. Sprawdzony system bezpieczeństwa w technologii NT Nussbaum sprawia, iż podnośnik pod obciążeniem jest zabezpieczony na dowolnej wysokości, bez konieczności stosowania zapadek i synchronizacji za pomocą lin. Zastosowany w podnośniku system hydrauliczny sam się odpowietrza podczas pracy (osiągając górne położenie podnośnika następuje całkowite wyprowadzenie powietrza z siłowników). W podnośniku tłoki chowają się do cylindrów i są całkowicie chronione w kolumnach co zdecydowanie wydłuża ich żywotność i bezawaryją pracę.


HyperFlow® automatycznie kontroluje synchronizację siłowników w Twoim podnośniku. Podczas każdego pełnego procesu podnoszenia, ciśnienie oleju hydraulicznego w siłownikach jest regulowane. Eliminuje to konieczność pracochłonnego odpowietrzania instalacji hydraulicznej przy jednoczesnej dokładnej synchronizacji (równomierne i synchroniczne podnoszenie wszystkich cylindrów jest gwarantowane przez bardzo długi czas).
HyperFlow® daje jeszcze większe bezpieczeństwo: Jesteś zawsze pewny, że siłowniki w Twoim podnośniku działają w 100% synchronicznie a samochód na podnośniku jest w idealnym poziomie. Dzięki HyperFlow® zwiększasz wydajność pracy: nie tracisz więcej czasu na kontrolę i uzupełnianie oleju hydraulicznego czy ręczne ustawianie równobieżności. Siłowniki synchronizują się samoczynnie, kompensacja ciśnienia oleju hydraulicznego odbywa się także samoczynnie więc w tym przypadku również nie tracisz czasu na zbędne prace regulacyjne. Dzięki HyperFlow® nie potrzebne są już liny czy łańcuchy do synchronizacji, które stosowane są w konwencjonalnych podnośnikach. Podnośnik hydrauliczny z HyperFlow® gwarantuje dużo dłuższą żywotność.

Fundament:

Pod podnośnik wymagany jest jednolity fundament  o min. grubości 200 mm wykonany w klasie  C20/25 (B25)

Grubość warstwy nawierzchniowej w przypadku posadzki wykonanej np. z jastrychu, płytek, powłoki z tworzywa sztucznego itp., nie powinna przekraczać 50 mm. Głębokość zagłębienia kotwy w warstwie betonowej fundamentu powinna wynosić  min. 150mm.

Wymiary płyty fundamentowej: 3750 mm x 1600 mm.

Udżwig: 4000 kg
Wysokość podnoszenia: 2050 mm
Wysokość całkowita: 4109 (opcjonalnie 4909) mm
Szerokość całkowita: 3350 mm
Szerokość między kolumnami: 2766 mm
Szerokość przejazdowa: 2522 mm
Minimalny prześwit pojazdu: 115 - 190 mm
Zasięg ramion krótkich: 570 - 1160 mm
Zasięg ramion długich: 1130 - 1840 mm
Wysokość kolumn: 4109 mm
Czas podnoszenia: 26 s
Moc silnika: 3 kW
Zasilanie: 380- 415 V 3ph 50 Hz
Masa własna: 790 kg
 • Podnośniki NUSSBAUM Power Lift HF 3S